Tydzień Edukacji Globalnej

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 22 listopada 2019 r w Katowicach została zorganizowana IX edycja gry miejskiej „FAIR TRAIN” pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”.

W tym wydarzeniu udział wzięła drużyna z naszej szkoły w składzie – Kornelia Bubel i Tomasz Stokłosa pod opieką p. Ewy Misztal. Rywalizowaliśmy z 36 drużynami ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z wielu miast naszego regionu. Pod względem ilości zdobytych punktów byliśmy lepsi nawet od drużyn z najlepszych katowickich szkół średnich!!! 🙂 🙂 🙂

Zadaniem uczestników gry było w regulaminowym czasie dotarcie do 14 stacji na terenie Katowic – miejsc, gdzie trzeba było wykonać zadania praktyczne a następnie odpowiedzieć na wylosowane pytania z zakresu edukacji globalnej i zrównoważonego rozwoju.  Należało wykazać się ogromną wiedzą, orientacją w terenie, pomysłowością i … sprawnością fizyczną!

Na koniec organizatorzy zadbali o smaczny posiłek dla nas, nagrody i dyplomy.

Pogłębiliśmy wiedzę o naszej planecie, zmianach w środowisku i warunkach życia ludzi.

Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i w wyśmienitych humorach.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści