Warsztaty ekologiczne w grupie „Zające”

Warsztaty ekologiczne „ Segregacja i recykling”
w  grupie  „ Zające”

 
W poniedziałek 14 listopada 2022 roku naszą grupę VIII „ Zające” odwiedził pra-cownik z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu i przeprowadził warsztaty ekologiczne „Segregacja i recykling” ,które odbyły się w ramach współpracy Elektrociepłowni Będzin i Urzędu Miasta w Sosnowcu. W ramach edukacji i wdrażania przedszkola-ków do segregacji śmieci przeprowadzone zostały zabawy pokazujące jak segre-gować odpady. Dzieci poznały symbole jakimi oznakowane są pojemniki na pa-pier, szkło, plastik, odpady biodegradowalne, dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można wykorzystać, co oznacza słowo “recykling”?
Przedszkolaki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.
 


 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści