#Wirusoochrona w grupie Zające

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnej edycji Wojewódzkiej Akcji informacyjno – edukacyjnej pt. “WIRUSOOCHRONA”. Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i wirusa grypy. Zajęcia pozwoliły dzieciom odpowiedzieć na pytania: gdzie znajdują się bakterie, a także w jaki sposób się rozmnażają i jaką rolę pełnią w organizmie?  Została przeprowadzona pogadanka  pt „ Wirusoochrona” o tym jak uciekają bakterie z naszych rąk oraz  wykonały eksperyment z wodą, pieprzem i mydłem. Dzieci stworzyły  abstrakcyjne wirusy farbami na kartkach, którym nadały nazwy.  Zostały zrealizowane  zajęcia utrwalające podstawowe zasady zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej  i właściwego  mycia rąk.
 
Oto kilka fotek z działalności przedszkolaków.
 


 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści