Wycieczka do Planetarium w Chorzowie

Dnia 21 listopada uczniowie klas szóstych naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie. Uczestniczyliśmy w seansie „Jesteśmy gwiazdami”. Obserwowaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory widoczne nocą nad naszymi głowami. Dowiedzieliśmy się, m. in. że składamy się z tych samych pierwiastków, z których stworzone są gwiazdy, mgławice i odległe galaktyki. Autorzy seansu odpowiedzieli na pytania: Co było na początku? Jak powstało życie? Na czym polega ewolucja gwiazd? Następnie byliśmy w stacji klimatologicznej gdzie dowiedzieliśmy się na czym polega praca meteorologa. Podczas warsztatów poznaliśmy mechaniczne i elektroniczne przyrządy meteorologiczne, a także samodzielnie wykonaliśmy pomiary kilku składników pogody.
 

Był czas również na spacer po parku wokół planetarium i na zjedzenie czegoś dobrego.

 

Wszyscy wróciliśmy z wycieczki zadowoleni i w doskonałym humorze.

 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści