Wizyta misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Kombonianek

W poniedziałek odwiedziła naszą szkołę misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Kombonianek, pani Anna Kożuszek. Zachwyciła wszystkich opowieściami o swojej pracy na misji i zdjęciami z odległego kraju.

Pani Anna od 10 lat pracuje poza Polską. Najpierw 10 lat spędziła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a od 2 lat uczy w szkole w Sri Lance. Pracuje z uczniami klas starszych, które uczą się w dwóch językach – tamilskim i angielskim. Uczniów naszej szkoły, uczestniczących w spotkaniu, bardzo interesował system nauczania w tak odległym kraju, ale też kultura, roślinność i zwyczaje. Dowiedzieli się, że do szkoły trzeba chodzić w mundurkach, rok szkolny podzielony jest na trzy semestry, a wszystkie dziewczęta mają włosy zaplecione w dwa warkocze. Sri Lanka to przede wszystkim ogromne plantacje herbaty, jest ich tam prawie 50 gatunków, ale w przydomowych ogródkach rosną banany, papaje i np. awokado. Spotykając słonia, trzeba wykazać się niezwykłym spokojem i zachować ciszę, bo wbrew pozorom jest bardzo agresywnym zwierzęciem. Podziękowania za umożliwienie wysłuchania tylu ciekawych informacji i zorganizowanie spotkania z misjonarką należą się Pani Ewie Misztal.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści