Wycieczka klas czwartych do Ojcowa

W dniu 29 września odbyła się wycieczka klas czwartych do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda była wyśmienita i sprzyjała spacerom Doliną Prądnika i Wąwozem Ciasne Skałki. Ważnym punktem naszego wyjazdu była Jaskinia Łokietka, która znajduje się w szczytowej partii Góry Chełmowej (ok. 450 m n.p.m.) Widzieliśmy sypialnię, kuchnię Łokietka i Salę Rycerską. Podziwialiśmy piękne i oryginalne nacieki skalne, poznając przy okazji ciekawostki przyrodniczo-historyczne.
Po chwili przerwy pojechaliśmy autokarem do Pieskowej Skały. Obowiązkowym punktem wycieczki była Maczuga Herkulesa. W końcu dotarliśmy na dziedziniec zamku w Pieskowej Skale, gdzie poznaliśmy jego burzliwą historię. To był wspaniale spędzony czas!
 


 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści