Budżet Obywatelski – zachęcamy do głosowania

Nasza szkoła zgłosiła *BULODROM*, boisko do gry w bule.

Opis skopiowany z www: Bule to gra polegająca na rzucaniu metalowymi kulami do celu, czyli do małej drewnianej kuleczki. Do bule można zaadaptować miejsce po starym korcie tenisowym na boisku szkolnym SP 42. Bulodrom uzyskamy nawożąc żwir o różnej gramaturze, następnie całość wałując. Na powierzchni 15m / L5m możemy wytyczyć (taśmami) 5 torów do bule. Bule jest prostą, ale atrakcyjną grą dla całych rodzin. Chcielibyśmy by Bulodrom był dostępny również dla mieszkańców Środuli. Niski koszt sprzętu pozwoliłby na wprowadzenie bule jako zajęć fakultatywnych dla klas 1-3 Nauczania Początkowego, a następnie pozostałych klas. Przy 5 torach równocześnie mogłoby grać nawet 30 osób (cała klasa). Bule będzie grą pokazową na najbliższych Olimpiadach Letnich. Jej popularność i prostota daje dużo możliwości może stać się formą rekreacji całych rodzin.

Hasła ze strony UM:

Popierasz ten projekt? Chcesz zwiększyć szanse na jego realizacje?

Udostępnij go na swoim profilu społecznościowym!

*14 października rusza głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu i potrwa aż do 24 października. W tej edycji na zwycięskie projekty przeznaczono aż 7 milionów złotych.*

*Jak oddać  głos?*

Podobnie jak w poprzedniej edycji mieszkaniec może oddać głos na trzy sposoby:

*Elektronicznie*

Poprzez formularz elektroniczny znajdujący się na stronie Budżetu Obywatelskiego pod adresem www.obywatelski.sosnowiec.pl – będzie dostępny od 14 października.

*Bezpośrednio*

Na karcie do głosowania, którą można zostawić w: Punktach Konsultacyjnych w każdej z Lokalnych Stref Konsultacyjnych, Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu (al. Zwycięstwa 20).

Karty do głosowania można pobrać osobiście w Punktach Konsultacyjnych (maksymalnie 10 sztuk) lub wydrukować w *formacie A3* ze strony internetowej www.obywatelski.sosnowiec.pl (dostępna od 14 października).

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści