Finał programu “Nie pal przy mnie, proszę” – edycja 2015

SP42 zakończyła roczny cykl programu edukacji antytytoniowej “Nie pal przy mnie, proszę”. W programie uczestniczyły klasy I-III.

Jest to ważne ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

W szkole odbył się konkurs plastyczny dotyczący profilaktyki antytytoniowej. Ponadto uczniowie reprezentowali naszą placówkę w etapie miejskim, który odbył się 28 maja br. w Szkole Podstawowej Nr 42 w Sosnowcu. Były to uczennice klas drugich:

  • Maja Kozyra;
  • Aleksandra Szymczyk;
  • Gabriela Wójcik.

Mamy przyjemność ogłosić, iż zwycięską szkołą została SP42. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal i dyplom dla swojej szkoły. Zwycięzcy otrzymali puchar, medale i nagrody książkowe. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom.

Szkoła Podstawowa Nr 42  

I miejsce

Szkoła Podstawowa Nr 45  

II miejsce

Szkoła Podstawowa Nr 27  

III miejsce

Nasi uczniowie mieli okazję rywalizować ze swoimi rówieśnikami w 3 kategoriach:

  • plastycznej (realizacja pracy akcentującej problem szkodliwości palenia tytoniu i podkreślenia roli edukacji prozdrowotnej);
  • teoretycznej (test wiedzy z zakresu zdrowia i problematyki antytytoniowej);
  • sportowej (zawody lekkoatletyczne).

Ponadto organizator (w tym koordynator programu z ramienia SP42, p. J. Szemraj-Pełka) zapewnił dla wszystkich uczniów poczęstunek, a także zaprosił do udziału w przedstawieniu artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie klas pierwszych, p. K. Szymiec i p. A. Panek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i udział w konkursie!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści