Wycieczka do Warszawy

W dniach od 4.05 do 6.05 klasy 5b, 5c, 6b oraz 6c uczestniczyły w 3-dniowej wycieczce do Warszawy. W pierwszym dniu uczniowie naszej szkoły zwiedzili gmach sejmu i senatu, Zamek Królewski, rynek Starego Miasta oraz Pomnik Powstania Warszawskiego. Nie obyło się także bez przyjemności więc udaliśmy się do galerii Złotych Tarasów na „małe zakupy”. W drugim dniu wizyty w Warszawie uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić „ekskluzywną” trasą z przewodnikiem Stadion PGE Narodowy, a potem odwiedzić Powązki, czyli cmentarz z Aleją Zasłużonych. Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, a potem przejechaliśmy metrem pod Pałac Kultury i Nauki skąd przeszliśmy przez Ogród Saski pod Grób Nieznanego Żołnierza. W ostatnim dniu pobytu odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik oraz pobliskie ogrody na dachach biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Po dobrym obiedzie wszyscy udaliśmy się na spacer do Łazienek a potem w drogę powrotną do Sosnowca. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni z powodu napiętego programu, ale za to zdrowi i szczęśliwi, gdyż wycieczka z pewnością się udała. Na pewno jeszcze wrócimy do stolicy naszego kraju… Serdecznie zapraszamy do Warszawy bo warto !

Zobacz galerię

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści