Zostań architektem swojej kariery
W dniu 22 maja 2024 uczniowie klasy 8 b – w składzie Tosia, Ola, Berenika, Michał N. , Michał R, Karol, Oliwier, Mateusz i Artem wzięli udział w konkursie „Zostań architektem swojej kariery” zorganizowanym przez CKZiU, Technikum nr 2 Architektoniczno-Budowlane w Sosnowcu. Współorganizatorem konkursu były firmy Primost Południe i RISER sp. z o.o.
Na wstępie uczniowie w zespołach trzyosobowych zmierzyli się z konkursem wiedzy z zakresu plastyki, techniki oraz wiedzy ogólnej. Następnie zadanie polegało na wykonaniu zadania polegającego na wymurowaniu komina – z prawdziwych cegieł i zaprawy murarskiej!!!
Układali również ikebanę – przepiękne kompozycje kwiatowe w stylu japońskim oraz malowali chińskie znaki. Zadania wymagały dużej kreatywności, zaangażowania, współpracy i siły – z czym nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie. Gratulujemy!!!!
O konkursie można przeczytać na stronie „Dziennika Zachodniego”